Haberler

Son Eklenen Konular

Eylül, 2017

 • 7 Eylül

  Gambiya Bayrağı ve Renkleri

  Gambiya Bayrağı

  Gambiya Bayrağı ve Renkleri.Gambiya Cumhuriyeti Afrika kıtasının batısında yer alan bir devlettir.Gambiya Afrika kıtasının anakara kısmında yer alan en küçük ülke konumundadır. Gambiya ülkesi Gambiya Nehri’nin her iki kıyısı bpyunca kurulmuş olup Atlas Okyanusu kıyısı hariç tamamen Senegal ile çevrili bir konumdadır.2013 tarihli tahmini nüfusu ise 1.740.860 kişi yaşamaktadır.Ülkenin başkenti …

  Devamı

Ağustos, 2017

 • 12 Ağustos

  Kolombiya Bayrağı

  Kolombiya Bayrağı

  Kolombiya Bayrağı. Kolombiya Güney Amerika’da yer alan bağımsız üniter ve anayasal bir cumhuriyettir.32 alt departmandan oluşmaktadır. Başkenti, ülkenin orta bölümünde yer alan Bogotá şehridir.Ülkenin başkenti Bogotá şehridir. Güney Amerika’nın kuzeybatı bölümünde bulunan ülke, kuzey batısında Panama, kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Venezuela ve Brezilya, güneyinde Ekvador ve Peru, batısında Büyük Okyanus ile çevrilidir.

  Devamı
 • 11 Ağustos

  Hırvatistan Bayrağı

  Hırvatistan Bayrağı

  Hırvatistan Bayrağı.  Avrupa’da Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan üniter demokratik bir parlamenter cumhuriyet. Başkenti aynı zamanda en büyük kenti Zagreb olan devlet, başkentin dışında 20 idari bölgeye bölünmüştür. Hırvatistan kıtasal alanı ve binden fazla adasıyla 56.594 km²’lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Ülkenin 4,29 milyonluk nüfusunun büyük çoğunluğu Hırvat’tır ve en büyük din Katolikliktir.

  Devamı
 • 9 Ağustos

  İspanya Bayrağı

  İspanya Bayrağı

  İspanya Bayrağı ve İspanya Krallığı hakkında genel bilgileri bulabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.İspanya Krallığı Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir.Ülkenin Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır.Batıda Portekiz’e, kuzeyde Fransa ve Andorave güneyse Birleşik Krallık’a bağlı Cebelitarık ile komşudur.

  Devamı
 • 3 Ağustos

  Tunus Bayrağı

  Tunus Bayrağı Dalgalı

  Yabancı Ülke bayraklarından bugünkü ülkemiz Tunus ve Bayrağı. Kuzey Afrika’da Akdenize’e kıyısı olan Arap İslam ülkedisir.Ülkenin kurucusu Habib Burgiba’dır.Tunus’un batısında Cezayir doğusunda Libya ve Akdeniz Kuzeyinde de Akdeniz yer almaktadır.Tunusun güney kısmını Büyük Sahra çölü kaplamaktadır.

  Devamı