Anasayfa / Yabancı Devlet Bayrakları / İspanya Bayrağı

İspanya Bayrağı

İspanya Bayrağı
İspanya Bayrağı

İspanya Bayrağı ve İspanya Krallığı hakkında genel bilgileri bulabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.İspanya Krallığı Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir.Ülkenin Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır.Batıda Portekiz’e, kuzeyde Fransa ve Andorave güneyse Birleşik Krallık’a bağlı Cebelitarık ile komşudur.

İspanya Krallığı parlamanter demokrasi şeklinde örgütlenmiş bir Anayasal Monarşi rejimi ile yönetilir.1986’dan beri Avrupa Birliği’nin 1982’den beri ise Nato’nun üyesidir.Ülkenin 2014 yılı nüfus sayımına göre 46.464.053 milyon kişi yaşamaktadır.Ülkenin yüzölçümü ise 505,992 km2’dir.

İspanya Bayrağı

İspanya’nın bayrağı 3 yatay şeritten oluşmaktadır.Bayrağın rengi üst şerit kırmızı,orta şerit sarı ve son şeritte kırmızı renktedir.Sarı şeridin üstünde gönder tarafında bir arma yer almaktadır bu arma ise Herkül Sütunlarının çevrelediği kraliyet mührünü kapsar. Sütunlar, Cebelitarık Boğazının bitimindeki her iki tarafta bulunan Cebelitarık ve Ceuta burunlarını temsil eder.

 

 

 

 

 

Hakkında karanfil

Dikkatini Çekebilir

Kanada Bayrağı

Kanada Bayrağı

Kanada Bayrağı ve Kanada ülkesi hakkında bilgileri bulabileceğiniz bu konuda sizlere Kanada’nın bayrağı rengi  anlamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir