Kanada Bayrağı

Kanada Bayrağı

Kanada Bayrağı ve Kanada ülkesi hakkında bilgileri bulabileceğiniz bu konuda sizlere Kanada’nın bayrağı rengi  anlamı ve ülke hakkında bilgileri sıraladık.Bayrağı hakkında bilgilere geçmeden önce Kanada’yı inceleyelim.

Kanada

Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde yer alan bir ülkedir.Ülkenin yüz ölçümü 9,98 milyon kilometre karedir.Yüz ölçümüne göre dünyanın en büyük 2.ülkesidir.(1. Rusyadır).Ayrıca dünyanın en uzun kara sınırınıda Amerika Birleşik Devletleri ile oluşturmaktadır.Ülkenin başkenti Ottawa’dır.Kanada hem Frankofon hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır.Kanada teknolojik bakımdan ilerlemiş bir ülkedir.Ülkenin 2014 tahmini nüfusu 35,540,419 milyondur.

Kanada Yüz Ölçümü
Kanada Yüz Ölçümü

Kanada Bayrağı

Kanada bayrağının ortasındaki amblem Maple Leaf (Akağaç Yaprağı) ve  l’Unifolié (Tek Yapraklı) olarakta geçer.Kırmızı dikdörtgen zeminin ortasında beyaz bir karenin içinde 11 uçlu kırmızı akağaç yaprağı bulunur.Bunun öncesinde Kanada bayrak olarak Britanya Kızıl Sancağı’nın çeşitli  bayraklarını kullanmıştı.Bu sırada Kanada 1940-1965 arası kendi bayrağını oluşturmak için yarışmalar düzenledi ve bu süre zarfında Kızıl Sancak Kanada topraklarında dalgalanmaya devam etti.1964  yılında Başbakan Lester B.Pearson yeni bayrak için bir komite oluşturdu ve üç seçenek içinden George F.G. Stanley’in akağaç yapraklı tasarımı birinci oldu ve bugün kullanılan bayrak 1964 yılında kabul edildi ve bayrak ilk olarak 15 Şubat 1965 günü Kanadalılara gösterildi ve her yıl 15 Şubat Ulusal Bayrak Günü olarak kullanmaya başlanmıştır.

 

 

Hakkında karanfil

Dikkatini Çekebilir

Tunus Bayrağı Dalgalı

Tunus Bayrağı

Yabancı Ülke bayraklarından bugünkü ülkemiz Tunus ve Bayrağı. Kuzey Afrika’da Akdenize’e kıyısı olan Arap İslam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir